KEDİ VE KÖPEKLERDE EPİLEPSİ (SARA)

Epilepsi beyinde yapısal bir bozukluk olmaksızın tekrarlayan kasılmalar şeklindeki beyin bozukluğudur. Beyin yapısal olarak normal ancak fonksiyonel olarak anormaldir.

Kesin mekanizması bilinmemektedir. Genetik olarak pek çok ırkta görülmektedir (Beagle, Boxer, Collie, Alman Çoban, Labrador, İrlanda Setter, Kaniş, Sibirya Husky, Saint Bernard).

Kedilerde köpeklere oranla daha nadir görülür. Erkeklerde dişilere oranla daha fazla görülür.

Teşhis için kan, kan biyokimyası, direkt radyografi, CT ve MR görüntüleme gerekebilir. Çünkü beyine veya nörolojik sisteme ait diğer hastalıkların ayırımı yapılmalıdır.

Tedavide çoğunlukla kasılmaları önlemek için uzun süreli yatıştırıcı ilaçlar kullanılır. Bu ilaçların kanda belirli düzeyde kalmaları gerekir. Bunun için periyodik kan ilaç düzeyi analizleri yapılmalıdır. Bunun yanısıra bazı homeopatik ilaçlar ve akupunktur ya da implant akupunktur ile de başarılı sonuçlar alınmaktadır. Kliniğimizde epilepsi hastalarında atakların tipi, hastalığın üzerinden geçen zamana göre Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur ya da Kalıcı Akupunktur (Gold İmplantasyon-Altın İmplant)​ uygulamaları ile başarılı sonuçlar almaktayız. 

İletişim

Telefon

+90 212 607 30 88

0506 027 19 66

Email

Çalışma Saatleri

Ptesi-Ctesi: 9.30-17.00

Pazar günü kapalıdır.

Adres 

Bahçeşehir 2. kısım mah. Kocatepe cad. No:54/O İstanbul

  • G&G Academia
  • Instagram
  • White YouTube Icon
  • White Twitter Icon
  • White LinkedIn Icon

Sitemizden izinsiz alınan içerik ve görseller ile ilgili yasal haklar kullanılacaktır.
Gülanber Vet.Sağ.Hiz.Ltd Şti. © 2020 - 2030 Tüm Hakları Saklıdır.