top of page

Kedi ve Köpeklerde Genel Cerrahi Uygulamaları

Operasyonlar insanlarda olduğu gibi kedi ve köpeklerde de aynı ciddiyetle, özenle ve aynı tekniklerle yapılmaktadır. Eğer sevimli dostunuzun bir operasyon geçirmesi gerekirse, bu operasyonun kliniğimizde modern cihazlar ile cerrahi uzmanı ve deneyimli bir ekip tarafından profesyonelce güvenle yapılacağından emin olabilirsiniz.
Kliniğimizde tüm operasyonlarda sterilizasyona tam olarak uyulmaktadır. Bu amaçla cerrahi aletler ayrı ayrı paketlendikten sonra basınçlı buhar (Otoklav) kullanılarak steril edilmektedir.
Operasyon öncesi hastalarımızın güvenliği için bir kan muayenesi yapılarak herhangi bir risk olup olmadığı kontrol edilmekte ve bu kan sonucuna göre anestezi tipi seçilmektedir.
Ancak kliniğimizde en kritik hastaların operasyonlarında dahi ( yaşlı, genel durumu kötü, kaza geçirmiş, vb.) güvenle uygulanabilen sevofluran veya isofluran ile kapalı devre gaz anestezisi de kullanılmaktadır. Anestezi boyunca kapnometreve pulseoksimetre, EKG içeren monitörle hastanın kalp atım sayısı ve kandaki oksijen ve karbondioksit oranı takip edilmektedir. Ayrıca buna ek olarak özefagal steteskop ile kalp ritmi de ayrıca izlenmektedir.
Operasyon salonumuzda hastalarımızın operasyonları sırasında gerekli olabilecek elektrokoter, cerrahi aspiratör, fiberoptik aydınlatma ve endoskopi, acil güç ünitesi gibi ek donanımlar bulunmaktadır.
Tüm operasyonlarımız sonrasında hastalarımıza 12 saat boyunca etkili olabilecek güvenilir bir ağrı kesici de uygulanmaktadır. Operasyon sonrası izlenmesi ya da özel bir bakım gereken hastalarımız kliniğimizde gerektiği sürece misafirimiz olmaktadırlar. Bu amaçla yoğun bakım ünitemiz hizmet vermektedir.


 

 

 

Kliniğimizde yapılan yumuşak doku operasyonları 

  • KULAK, BURUN, BOĞAZ VE AĞIZ CERRAHİSİ - Burun ve yumuşak damak op., total kulak kanalı ablasyonu vb.

  • SOLUNUM SİSTEMİ CERRAHİSİ - tracheal halka protezi vb.

  • GÖĞÜS VE KARDİOVASKÜLER CERRAHİ - patent ductus arteriosus, pericardiectomi, vb.

  • GASTROİNTESTİNAL CERRAHİ - enterotomi, bağırsak anastomozu, vb.

  • ÜROGENİTAL SİSTEM CERRAHİSİ - İdrar Kaçırma, Prostat Cerrahisi, İdrar Yolu Taşları, vb.

  • YARA TEDAVİLERİ VE ESTETİK-REKONSTRUKTİF CERRAHİ - Deri Flapları ve Graftleri, Perineal ve diğer fıtıklar, vb.

  • ONKOLOJİK CERRAHİ - Tüm tümör tiplerinin cerrahisi, biyopsi alınması, patolojik değerlendirilmesi, kemoterapi, vb.

bottom of page