• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ggacademia?ref=hl
  • https://twitter.com/ggacademia

                        (212) 607 30 88   (506) 027 19 66 
BAHÇEŞEHİR 2.KISIM MAH. TURGUT ÖZAL BULVARI 54/O -ISTANBUL 

ggveteriner@gmail.com
G&G ACADEMIA'yı TAVSİYE ETMEK İSTERİM

Check-up

 kedi köpek check-up kan muayenesi


   Yılda en az bir kez yapılacak kan check-up'ı ile pek çok hastalık önemli ölçüde engellenebilir. Alınan küçük bir kan örneğinde tam bir kan sayımı ile kan biyokimyası sonucu petinizin genel sağlığı hakkında önemli ip uçları verecektir. Kedi ve köpeklerde 7 yaşına kadar yıllık yapılacak check-up'lar 7 yaş sonrasında yılda ikiye çıkarılmalıdır. Çünkü bir yıllık bir yaşam süresi kedi ve köpeklerde neredeyse bizim 7 yıllık bir yaşam süremize denk gelmektedir.

   Gerçekten de çoğu pet sahibi kedi ve köpeklerine aşı yaptırmanın çoğunlukla sağlıklı olmanın ilk şartı olarak görmekteler. Ama bu oldukça yanlış bir inanış. Ard arda yıllık yapılan viral aşılar sonrası oluşan bağışıklık seviyesi neredeyse istenilen düzeyin 10 katı olmaktadır. Yani siz aşı yaptırtmasanız dahi kediniz köpeğinizin direnci bıçakla kesilir gibi bitmemektedir. Ama böbrek karaciğer pankreas gibi hayati organların fonksiyonları yaş ilerledikçe azalmakta ve gerekli tedbirleri almadığınızda hoş olmayan sonuçlarla karşılaşılmaktadır.
   
   Bu nedenle özellikle 7 yaşın üstündeki petlerde check-up aşılardan daha önemlidir. Lütfen check-up yaptırmayı unutmayın.